Держава стимулює надання прихистку переселенцям

Кожна родина, яка прихистила внутрішньо переміщених осіб (ВПО), має право на компенсацію комунальних послуг

 

З 1 жовтня вступили в дію оновлення стосовно виплати компенсацій за комунальні послуги. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Відтепер всі, хто прихистив вдома переселенців, можуть отримати по 900 гривень щомісячно на одну таку особу. Наприклад, якщо людина прихистила сім’ю з чотирьох осіб, вона отримуватиме на картку 3600 грн. Це компенсація від держави за комунальні послуги. До жовтня така компенсація становила 450 гривень. Її вирішили збільшити вдвічі з початком опалювального сезону, оскільки значно зростають витрати. Це стало можливим завдяки оновленому Меморандуму про співпрацю, який від імені уряду уклав Мінрегіон із Товариством Червоного Хреста України. У Мінрегіоні наголошують, що при нарахуванні субсидій згадана компенсація не буде обчислюватися як отриманий дохід. Це ще один стимул для громадян, котрі надали прихисток ВПО.

 

Виплати можуть отримати всі, хто надав житло безкоштовно

Гроші може отримати кожен українець, який поселив в квартирі чи будинку, який йому належить, людей, що мають статут внутрішньо переміщених.

Є кілька умов, яких слід дотриматись, щоб оформити допомогу:

  1. Особа, котра подає заяву на отримання компенсації, повинна бути власником нерухомості та мати всі підтверджуючі документи. Окрім документів, які засвідчують право власності, власник житла має додати банківський рахунок в форматі IBAN.
  2. За домогосподарством, де проживають переселенці, не має бути боргів за комунальні послуги.
  3. Власник житла і особи, яких він прихистив, мають подати відповідні документи: паспорти, ідентифікаційні коди та свідоцтва про народження дітей (для переселенців). Обов’язково зробити копії всіх сторінок цих документів, на кожній написати «згідно з оригіналом» і поставити підпис. Необхідно надати й довідки ВПО.

Подавати заявку на компенсацію потрібно заново щомісяця, але не пізніше, ніж за 5 днів до його закінчення. Для цього треба звернутися до виконавчого комітету місцевої ради або до місцевого ЦНАПу (форма заяви довільна). У документі вказується кількість ВПО, яким ви надали житло; їхні прізвища, імена та по батькові. До заяви додаються копії документів, що посвідчують їх особи; вказуються реквізити банківського рахунку для отримання виплати.

Виплати не обов’язково витрачати на комуналку, ними можна розпоряджатися на власний розсуд, адже ніякої звітності не передбачено.

 

Для довідки. Нещодавно прозвучала заява від одного з депутатів Верховної Ради, котрий сказав, що українці мають платити більше за комунальні послуги, бо вони нібито занизькі. Водночас Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє підвищувати тарифи протягом всієї дії воєнного стану і ще 6 місяців після його закінчення. Єдине, що в квартирах буде значно холодніше: стовпчики термометра не підніматимуться вище 18 градусів.

 

«Права людині в дії» (USAID)

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.