Діяльність

Січень 2023 – регіональний партнер Української Гельсінської спілки з прав людини в проекті “Підвищення ролі та захисту правозахисників в Україні” за фінансової підтримки Європейської Комісії. В проекті передбачається надання первинної та вторинної юридичної допомоги представникам громадянського суспільства – громадянам України, які знаходяться на території України та за її межами, а також іноземцям, які на законних підставах перебувають на території України. Бенефіціарами цього проекту є журналісти, блогери, правозахисники, активісти громадянського суспільства, а також члени їхніх родин.

Червень 2022 – у співпраці з Української Гельсінської спілки з прав людини в рамках продовженої програми USAID «Реагування на порушення прав людини та посилення спроможності громадян та правозахисників в Україні» беремо участь у проекті як регіональний представник.

Квітень 2022 – листопад 2023 у партнерстві з Української Гельсінської спілки з прав людини реалізовуємо проект «Цифровізація державних послуг: сприяння доступу для постраждалих від конфлікту громад та вразливих груп в Україні» (квітень 2022-листопад 2023) за фінансової підтримки БО «Благодійний фонд «Право на захист» за фінансової підтримки ЄС

Протягом 2021 – 2023 років продовжуємо реалізовувати у партнерстві з Української Гельсінської спілки з прав людини проекти “Налагодження механізму юридичного захисту прав осіб, які живуть з ВІЛ/СНІД, які хворіють на ТБ та уразливих до ВІЛ груп населення” та “Забезпечення юридичного захисту прав осіб, віднесених до цільової групи, що пов’язані прямо або опосередковано з пандемією COVID-19 та іншими порушенням прав у зв’язку із окупацією та воєнними діями”.

Проекти передбачають надання безоплатної правової допомоги цільовим групам (особам, які живуть з ВІЛ/СНІД; особам хворим на туберкульоз; представникам ключових спільнот, вразливих до ВІЛ (люди, які вживають ін’єкційні наркотики; секс-працівники; чоловіки, які мають секс з чоловіками; засуджені та колишні ув’язненні; жінки, які живуть з ВІЛ; підлітки, яких торкнулася епідемія ВІЛ), в тому числі переселенцям.

Жовтень – грудень 2020 року – Проєкт інституційної підтримки за фінансування Українського культурного фонду.

Проект спрямований на удосконалення та підтримку діяльності  через переосмислення засобів та інструментів діяльності організації. Зокрема, розробку методології для проведення повторного моніторингу стану пам’яток мистецтва та споруд історичного значення та аналізу змін в законодавстві; удосконалення інформаційної складової роботи організації; напрацювання концепції стратегічного розвитку організації на наступні 5 років та підготовка аналітичних матеріалів для формування стратегії співпраці правозахисних організацій та культурних інституцій для поширення ідей правозахисту через  репертуар культурних установ.

Січень 2020 – регіональний партнер Української Гельсінської спілки з прав людини в проекті «Посилення зусиль щодо захисту і підвищення статусу правозахисників через підтримку сприятливого середовища для громадянського суспільства в Україні» за фінансової підтримки Європейської Комісії

Проект спрямований на підвищення ефективності розслідувань випадків нападів на активістів та доступ до правосуддя для цільових груп. Зокрема, за допомогою забезпечення правового захисту активістів і створення сприятливого середовища для громадянського суспільства, а так само запобігання подальшим нападам на активістів шляхом прямої правової підтримки та адвокаційних заходів.

Жовтень 2019 – вересень 2020  – регіональний партнер Української Гельсінської спілки з прав людини в проекті «Забезпечення правового захисту правозахисників та активістів в Україні за фінансової підтримки Фонду прав людини посольства королівства Нідерландів

Проект спрямований на встановлення та просування системного механізму правової підтримки правозахисників в Україні. Зокрема, за допомогою забезпечення захисту прав та ефективного розслідування порушень прав захисників прав людини, посилення ролі українського громадянського суспільства у просуванні прав захисників прав людини та запобіганні нападам шляхом прямої підтримки захисників прав людини під загрозою та адвокатських зусиль

Травень 2019 року квітень 2020 року– проект «Сприяння реформуванню громадської безпеки в Західній Україні» за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Метою проекту є сприяння реформуванню громадської безпеки на місцевому рівні в Україні через проведення фокус-груп, опитувань громадської думки, навчальні семінари та громадські слухання в 21 громаді Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської та Тернопільської областей Західної України для аналізу питань місцевої безпеки та спільної роботи з місцевими органами влади.

Лютий 2018 року – у співпраці з УГСПЛ надання безоплатної правової допомоги цільовим групам (особам, які живуть з ВІЛ/СНІД; особам хворим на туберкульоз; представникам ключових спільнот, вразливих до ВІЛ (люди, які вживають ін’єкційні наркотики; секс-працівники; чоловіки, які мають секс з чоловіками; засуджені та колишні ув’язненні; жінки, які живуть з ВІЛ; підлітки, яких торкнулася епідемія ВІЛ).

Серпень 2017 року – лютий 2018 року – проект «Усунення дискримінації ВПО при реєстрації фактів народження та смерті, що відбулись на тимчасово окупованій території України» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Метою проекту є усунення дискримінації внутрішньо переміщених осіб при реєстрації фактів народження та смерті через дискусії у експертних середовищах, інформування громадськості через ЗМІ щодо цієї проблеми та ініціювання внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану.
Аналітичний звіт «Перешкоди в реалізації прав і свобод осіб на окупованій території Кримського півострова та тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей (реєстрація фактів народження і смерті)».

Липень 2017 року – червень 2018 року – проект «Підвищення рівня підзвітності поліції та органів місцевого самоврядування перед громадами та налагодження діалогу через прийняття Комплексних програм розвитку безпеки у 18 територіальних громадах західних областей України» за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Метою проекту є активізація 18 територіальних громад шести західних областей України до пошуку та визначення власних проблем безпеки своєї громади через формування та прийняття Комплексних програм безпеки.

Концепції комплексної безпеки:

Лютий – липень 2017 року – проект “Підвищення правової обізнаності та надання юридичної допомоги громадам Львівщини” за підтримки МФ «Відродження».

Метою проекту є забезпечення доступу до ефективної первинної правової допомоги населенню Самбірського, Старосамбірського, Сокальського районів та міста Червоноград Львівської області через посилення правової спроможності малих громад.

Грудень 2016 року – жовтень 2017 року – проект «створення Креативних просторів безпеки (КПБ) у 12 громадах Самбірського та Старосамбірського районів Львівської області” за підтримки МФ «Відродження».

Під час реалізації проекту ми запропонуємо ініціювати створення у “пілотних” громадах моделі КПБ. Фактично, це має бути платформа на базі органу громадського самоврядування територіальної громади для визначення проблем безпеки та пошуку вирішення цих проблем. До роботи КПБ будуть запрошені дільничий інспектор поліції (який відповідає за цю територію), члени громадського безпекового формування (дружини/варти) – у випадку створення, місцеві депутати на чолі з головою, члени виконкому, а також охочі ініціативні громадяни.

Червень 2016 – березень 2017 року – проект “Активізація громадянського суспільства 6-ти областей України для подолання стереотипів та інтеграції ВПО у життя громад “Декалог примирення” за підтримки The Black Sea Trust, проекту Фонду Германа Маршалла (Project of the German Marshall Fund of the United States).

Мета проекту: активізувати громадських активістів 6-ти областей України для популяризації ідеї толерантності (примирення та співжиття) та інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у життя нових приймаючих громад.

Посібник “Іноваційні візуальні методи вирішення соціальних проблем у громаді”.
Книга “Десять успішних історій українських переселенців “Декалог примирення”.

Лютий – липень 2016 року – проект «Апробація моделі формування та реалізації Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку, напрацьованої на Самбірщині, для громади Старосамбірського району Львівської області» за підтримки МФ «Відродження».

Завданням проекту є застосувати у громаді Старого Самбору напрацьовані механізми залучення громадськості до визначення пріоритетів діяльності поліції, а також громадського контролю за їх виконанням. Також реалізація цього проекту допоможе у подальшому вдосконаленні Громадського безпекового ресурсу «Безпечна Львівщина» www.bezpeka.lviv.ua.

В рамках проекту опубліковано брошуру «Алгоритм визначення громадою пріоритетів безпеки свого регіону».

Лютий – квітень 2016 року – проект «Юридична підтримка ВПО (Внутрішньо переміщені особи) та постраждалому від конфлікту населенню в Україні» реалізується за фінансової підтримки Данської ради у справах біженців та Департаменту Європейської Комісії з гуманітарної допомоги і захисту цивільного населення.

Мета цього проекту: забезпечити, щоб ВПО та населення, що постраждало внаслідок конфлікту, мали вільний доступ до інформації, юридичних консультацій, адміністративних послуг, а також юридичної підтримки, в тому числі представлення у судах.

Лютий – грудень 2016 року реалізовувався проект «Моніторинг дотримання гарантій заборони тортур щодо осіб, які потрапили в полон під час антитерористичної операції на Сході України» за фінансової підтримки ОБСЕ.

Даний проект спрямований на вивчення стану дотримання прав осіб, які потрапили в полон (які були взяті в заручники) в результаті збройного конфлікту на Сході України, на свободу від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання. Аналітичний звіт можна переглянути тут.

Січень – грудень 2016 року проект «Права людини понад усе» у співпраці з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, який реалізовується за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Метою проекту є посилення правової можливості населення від порушень прав людини через документування порушень прав людини, пов’язаних зі збройним конфліктом на території України, надання правової допомоги жертвам порушень, проведення кампаній стратегічного судового захисту. Планується відкрити приймальні у м. Луцьку та Житомирі, які працюватимуть за єдиними стандартами УГСПЛ та надаватимуть безкоштовну юридичну допомогу.

Серпень 2015 року – березень 2016 року реалізується проект «Формування та реалізація Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку у м. Самборі Львівської області» за підтримки МФ «Відродження».

Метою цього проекту є напрацювання механізму зворотного зв’язку із громадськістю щодо вирішення проблем громадської безпеки Самбірського району за допомогою взаємодії між органами внутрішніх справ, громадою та місцевою владою (т.зв. моделі «communitypolicing»).

Травень 2015 року реалізується проект «Права людини понад усе» у співпраці з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, який реалізовується за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Метою проекту є посилення правової можливості населення від порушень прав людини через документування порушень прав людини, пов’язаних зі збройним конфліктом на території України, надання правової допомоги жертвам порушень, проведення кампаній стратегічного судового захисту.

Березень 2015 року – діяльність 5-ти кіноклубів медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA.

Метою проекту є підвищення рівня правової обізнаності та правової культури серед відвідувачів кіноклубу, сприяння формуванню в них критичного мислення та утвердження людської гідності як найвищої цінності.

Січень 2013 – квітень 2015 року Центр «СІМ» є регіональним партнером проекту Харківської правозахисної групи «Кампанія за прозорість та відкритість Української держави» за фінансової підтримки Європейської Комісії.

Метою проекту є сприяння підзвітності, прозорості та відкритості державних органів в Україні. У рамках проекту буде здійснюватись моніторинг виконання закону про доступ до публічної інформації, проводитись антикорупційні журналістські розслідування, розробка судової та адміністративної практики щодо доступу до публічної інформації та приведення законодавства у сфері свободи інформації у відповідність до
міжнародних зобов’язань України.

29 жовтня – 9 листопада 2014 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням, в рамках XI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, організація та проведення супутніх освітніх заходів в сфері прав людини.

Липень 2014 року реалізується проект “Посилення правових можливостей вразливих груп населення у суспільстві у захисті їхніх прав” у співпраці з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, який реалізовується за фінансової підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA).

Метою проекту є створення приймалень у м. Івано-Франківську та Рівному, які працюватимуть за єдиними стандартами УГСПЛ та надання безкоштовної первинної юридичної допомоги через ці приймальні громадянам, які звернулись зі скаргами на порушення їхніх прав, проведення просвітницьких заходів на тему прав людини, підбір та ведення справ, які мають стратегічне значення для позитивної судової практики з відновлення порушених фундаментальних прав людини, гарантованих Конституцією та Європейською конвенцією.

15-24 жовтня 2013 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням, в рамках X Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, організація та проведення супутніх освітніх заходів в сфері прав людини.

11-14 жовтня 2012 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням, в рамках IX Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, організація та проведення супутніх освітніх заходів в сфері прав людини.

Жовтень 2012 – вересень 2014 року реалізується проект «Діяльність громадської приймальні” у співпраці з Українською Гельсінською Спілкою з прав людини за фінансової підтримки Європейської Комісії.

Метою проекту є надання безкоштовної первинної юридичної допомоги через приймальню організації громадянам, які звернулись зі скаргами на порушення їхніх прав, проведення просвітницьких заходів на тему прав людини, підбір та ведення справ, які мають стратегічне значення для позитивної судової практики з відновлення порушених фундаментальних прав людини, гарантованих Конституцією та Європейською конвенцією.

7-15 грудня 2011 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням, в рамках VIII Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

Січень 2008 – грудень 2011 реалізується проект «Надання правової допомоги через приймальні правозахисних організацій” у співпраці з Українською Гельсінською Спілкою з прав людини за фінансової підтримки Oxfam Novib (Нідерланди).

Метою проекту є надання юридичної допомоги незахищеним та малозабезпеченим верствам населення, неповнолітнім та іншим уразливим категоріям населення, проведення просвітницьких заходів на тему прав людини та виїзні консультації-прийоми у регіони області.

9-15 грудня 2010 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням, в рамках VII Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

Жовтень 2009 – березень 2011 року реалізується проект «Усунення перешкод реалізації права на захист як спосіб реформування системи кримінальної юстиції» за підтримки МФ «Відродження».

Вересень 2009 – серпень 2010 року реалізується проект «Правова допомога особам, що перебувають в установах кримінально-виконавчої системи Львівської області» за підтримки МФ «Відродження».

9-15 грудня 2009 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням, в рамках VI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

Січень 2009 – грудень 2011 року виконується проект «Створення національної системи запобігання катуванням та поганому поводженню в Україні» у співпраці з Харківською правозахисною групою за фінансової підтримки Європейської Комісії.

10-12 грудня 2008 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням в рамках V Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

Жовтень 2008 – вересень 2010 року виконується проект «Моніторинг стану реалізації державних цільових програм, що зачіпають права людини і громадянина» за підтримки МФ «Відродження».

Вересень 2008 – серпень 2009 року виконується проект «Правова допомога особам, що перебувають в установах кримінально-виконавчої системи Львівської області» за підтримки МФ «Відродження».

29 лютого-4 березня 2008 року – показ документального кіно про права людини з подальшим обговоренням в рамках IV міжнародного фестивалю Дні документального кіно про права людини.

Січень 2008 – березень 2010 року реалізується проект «Моніторинг реалізації державної пам’яткоохоронної політики» за підтримки МФ «Відродження».

Листопад 2007 – травень 2008 року реалізується проект «Забезпечення права на свободу та особисту недоторканість неповнолітнім, малозабезпеченим та іншим вразливим категоріям населення у райвідділах міліції» в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства в Україні», що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з ІСАР «Єднання» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

З травня 2007 року організація бере участь в забезпеченні функціонування гарячої лінії при Громадській Раді при ГУМВСУ у Львівській області з питань забезпечення прав людини.

З січня 2007 року при МГО «Центр правових та політичних досліджень «СІМ» діє громадська приймальня.

З січня 2004 організація реалізувала проект «Моніторинг релігійної свободи в Україні» за підтримки МФ «Відродження».

Липень 2003 – липень 2006 року – проект Харківської правозахисної групи «Кампанія проти катувань і жорстокого поводження в Україні» за підтримки Європейської Комісії, регіональний партнер у Львівській області.

Лютий – квітень 2002 року – проведення інформаційної кампанії з метою внесення змін до законодавства про неприбуткові організації в рамках проекту Міжнародного Центру некомерційного права та Творчого Центру Каунтерпарт за підтримки USAID.

Листопад 2001 – червень 2002 року – співпраця в рамках мережі «UNITED for intercultural action».

Липень 2001 року – спільно із Західноукраїнським Центром «Жіночі Перспективи» підготовлено та надіслано незалежний звіт до Комітету ООН з економічних, соціальних і культурних прав у зв’язку з розглядом 4-ої періодичної доповіді України (26-а сесія КЕСКП).

Січень 2000 – грудень 2002 року – за підтримки NEWW (Network of East–West Women) та «Westminster foundation for democracy» реалізується спільний із Західноукраїнським центром «Жіночі перспективи» проект по навчанню способам реалізації прав жителів сіл та маленьких міст Львівської області: випущено дві книжки, низка статей та надаються безкоштовні консультації (усні, підготовка процесуальних документів, представництво у суді) для жінок по малим містам Львівської області (приблизно 300 клієнтів за 5 місяців 2002 року).

Вересень – листопад 2000 року – розробка проекту Статуту територіальної громади міста Львова.

Вересень 2000 року – аналіз проекту закону «Про виконання Україною рішень Європейського Суду з прав людини»; результати дослідження розіслані по депутатським фракціям у Верховній раді України.

Серпень – вересень 2000 року – участь у розробці програми уніфікації законодавства України із нормами Всесвітньої Торгової Організації у сфері послуг.

Липень – серпень 2000 року – аналіз проекту Цивільного кодексу та поширення результатів дослідження серед депутатів ВР України – частково наші зауваження були враховані.

Травень 2000 року – участь у міжнародній конференції «Мозкові центри для громадянського суспільства в XXI столітті» («Think Tanks for a Civic Society of the 21st Century», Krzyzowa/Kreisau (Poland).

Грудень 1999 року – спільно з Об’єднанням Студентів-Правників юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка та Відділом роботи з молоддю Львівської міської ради проведений науково-практичний семінар для молодіжних організацій «Разом проти СНІДу», присвячений захисту прав ВІЛ-інфікованих.