Колектив 38 школи інформує про свою участь у Фестивалі Docudays UA

10 листопада учні СЗШ №38, учні СЗШ №96 та 17 учителів історії, правознавства, педагогів-організаторів шкіл Львова взяли участь у Мандрівному фестивалі Docudays UA на базі Львівського Кіноцентру (вул. Володимира Великого, 14а). Відкрився наш захід привітанням учасників, представленням модератора, учителя СЗШ №38 Голосової Наталії Михайлівни.

Перед переглядом ми обговорили те, що таке документальне кіно і чим воно відрізняється від художнього фільму, чим уже викликали цікавість учнів до перегляду.

Дітям пропонувався ізраїльський фільм, режисера Аяли Шарок «Зламані гілки». Фільм розповідає про історичний період напередодні Другої світової війни. Жінка, Міхаль Рехтер, єврейка, що проживала у Польщі, згадує моменти обмеження прав євреїв та події Голокосту.

Тоді дійсно важко було передбачити, що спроба винищення цілого народу набуде не відомого до того сакрального статусу та стане характерним символом короткого і жорстокого ХХ століття.

На сьогодні, Голокост – це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ травматичної події для всього людства. Зараз чимало із сучасників, батьки і діди яких не мали жодного відношення до винищення єврейського населення під час Другої світової війни мають сильні та емоційні спогади про нього.

Фільм наповнений барвистою анімацією та символізмом. Він був, направду, дуже влучним і вражаючим.

Діти переживали яскраві емоції, не зважаючи на те, що у фільмі не було жодної жорстокої сцени.

Фільм зачепив усіх до глибини душі. Це дуже зворушлива історія. В картині дуже добре збережений історичний підтекст, і зроблено це дуже тонко, і не зразу кидається в очі. Зазвичай, такі фільми є досить жорстокі, але це – це абсолютно інший жанр… А. Шарок запропонувала зовсім інший ракурс. Тут катастрофа – лише окремий епізод.

Назва фільму теж підібрана дуже чітко – «Зламані гілки». Зламані гілки символізують перерваний рід. Кожна зламана гілка, це кожна людина, що була вбита режимом. До речі, у психології зламані гілки символізують пережиту психотравму чи фізичне насильство.

Після фільму відбулося активне обговорення. Піднімалися питання сили та можливостей такої маніпуляційної техніки, як «пропаганда». До того ж, діти робили порівняння між пропагандою нацистської Німеччини та тою пропагандистською політикою, яка зараз має місце у нас в державі.

З цього всього можна зробити висновок, що вони існують: національності, народності, народи, але ніхто не має права принижувати когось за приналежність до тої чи іншої нації. Це не правильно. Це погано. Це жахливо, аморально, і… ще багато-багато схожих слів. Але тільки розуміння, що ці події мали місце у світовій історії змушує нас задумуватися і аналізувати те, що відбувається у сучасності.

Неможливо залишатися байдужим до цієї історії.

Кіно, яке змінює тебе.
Кіно, яке вчить любити життя.
Кіно, яке обов’язкове до перегляду!

Підготувала Наталія Круковська,
психологиня 38 школи, керівниця кіноклубу
Docudays UA при СЗШ №38

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.