Протезування громадян, які брали участь в АТО

ПРОТЕЗУВАННЯ В УКРАЇНІ ГРОМАДЯН, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АТО

І. Звернутися до органів соціального захисту населення (знаходяться в міських та районних адміністраціх) за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання

1.1. Перелік документів, які потрібно подати:
• Заяву;
• паспорт (копія та оригінал);
• ідентифікаційний код (копія та оригінал);
• рішення військово-лікарської комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;
• витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

1.2. Звернутися може учасник антитерористичної операції, незалежно від факту встановлення йому групи інвалідності, або його законний представник.

ІІ. Органи соціального захисту населення видають направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.

2.1 Також учасника антитерористичної операції органи соціального захисту населення:
• ознайомлять із каталогами технічних та інших засобів реабілітації;
• ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
• нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

ІІІ. Учасник антитерористичної операції обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування)

3.1. На обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

 

ПРОТЕЗУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ ГРОМАДЯН, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ

І. Звернутися до ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ (далі – Служба)
Адреса: м. Київ, пров. Музейний, 12

1.1. Документи, які необхідно подати (особисто або надіслати поштою):
1) заяву – довільної форми з проханням розгляду питання щодо протезування (ортезування) за кордоном та вибору закордонного надавача послуг;
2) копію паспорта;
3) ідентифікаційний код;
4) направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (отримати можна у органах соціального захисту населення (знаходяться в міських та районних адміністраціх) за зареєстрованим або фактичним місцем проживання;
5) висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);
6) витяг з історії хвороби;
7) фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

1.2. Документи може подати учасник антитерористичної операції, або його законний представник.

1.3. Строк розгляду документів 25 робочих днів з дати отримання (надходження поштою) всіх необхідних документів.

1.4. За результатами розгляду заяви оформляється ВИСНОВОК, де зазначається:
1) інформація про можливість протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок:
– вітчизняним виробом підвищеної функціональності;
– закордонним надавачем послуг (у тому числі в Україні);
– закордонними фахівцями в Україні;
2) вартість протезування (ортезування), найменування закордонних надавачів послуг і дані про необхідність супроводження учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок.

ІІ. Служба у день складення ВИСНОВКУ надсилає його та інші документи до МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
(а саме: до Експертної комісії Мінсоцполітики із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, ціна яких перевищує граничну (далі – Комісія)

2.1. Комісія приймає РІШЕННЯ щодо доцільності протезування (ортезування) за кордоном, вибору закордонного надавача послуг і розміру витрат.

ІІІ. Служба укладає із закордонним надавачем послуг і учасником антитерористичної операції (або його законним представником) тристоронній письмовий ДОГОВІР

3.1. Вартість протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном – не більше 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на 1 січня року, в якому прийнято Комісією рішення про доцільність протезування за кордоном. (Розмір прожиткового мінімуму встановлюється в Державному бюджеті на рік, в якому було прийнято рішення). У разі перевищення вказаної вартості – доплата здійснюється за власний рахунок.

3.2. Також Служба пераховує кошти для оплати проїзду, проживання та харчування учасника антитерористичної операції, його супроводжуючої особи (у разі потреби). Вартість таких коштів не може перевищувати сум витрат на відрядження державних службовців, визначених у додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98.

За детальнішою інформацією можна звернутися до Державної служби України з питань ветеранів, інвалідів та учасників антитерористичної операції:
01601, м. Київ, Музейний провулок, 12
тел.: +38 044 2810848, +38 044 2810850

Джерело: Юридична сотня

 

Повернутися