Культурні права: творити майбутнє, зберігаючи пам’ять про минуле

Навряд чи можна назвати таємницею те, що культурні права нерідко розглядаються як щось другорядне, так само як фінансування розвитку культури в бюджеті

Однак, якщо ми спробуємо пригадати перелік культурних прав, ця думка може суттєво змінитися: право на освіту; право на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв’язку з різними видами інтелектуальної діяльності; право особи на вільний і всебічний розвиток та користування рідною мовою, право на свободу творчості тощо.

Підсумовуючи можемо сказати, що захист культурних прав, спрямований на формування та підтримку відповідного культурного середовища, інакше кажучи, культурні права творять майбутнє, допомагаючи зберегти пам’ять про минуле

Однак для мешканців та гостей Львова, одним із ключових є право на доступ до культурних цінностей і відповідний обов’язок  щодо збереження культурної спадщини, культурних цінностей та культурних благ.

Центр правових та політичних досліджень «СІМ» свого часу проводив моніторинг стану збереження культурних пам’яток. Втім, на сьогодні, ця проблема так само потребує суттєвих зусиль небайдужих громадян.

Захист культурної спадщини нерозривно пов’язаний з правом на доступ до неї. Саме тому, за підтримки Українського культурного фонду ми посилили інституційну спроможність діяльності ГО «Центр правових та політичних досліджень «СІМ» на цьому напрямку і розраховуємо на вашу допомогу та підтримку у захисті культурної спадщини в 2021 році.

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.