Моніторинг права на працю: дослідження львівської приймальні УГСПЛ може вплинути на державну політику у сфері подальшої розбудови спроможності громад

Як ми вже повідомляли раніше, з метою оцінки стану реалізації права на працю та формування рекомендацій для вдосконалення механізмів захисту цього права в умовах кризи, Громадською приймальнею УГСПЛ у м. Львові було проведено дослідження та підготовлено моніторинговий звіт стану дотримання прав людини у Шегинівській територіальній громаді Львівської області (автор – юрист Громадської приймальні УГСПЛ в м. Львові, кандидат юридичних наук Олег Ільницький).

За результатами дослідження було надано практичні рекомендації та пропозиції для подолання наявних проблем. Щоб зробити акцент на важливості проведеної роботи, а особливо її результатів та напрацьованих рекомендацій, і щоб подібні дослідження не просто обговорювалися у вузькому експертному середовищі, а й мали практичне продовження, наприклад застосовувалися при формуванні програмних документів чи розробці стратегій – отримані результати дослідження були скеровані до Міністерства розвитку громад та територій України.

За результатами ознайомлення з проведеним дослідженням Громадська приймальна УГСПЛ у м. Львові отримала відповідь від Управління з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону. У листі зазначено, що фахівці відомства не лише ознайомилися із дослідженням «Право на працю та особливості його реалізації і захисту в умовах правового режиму воєнного стану на підставі інструментів моніторингу «Місцевий індекс прав людини» (на прикладі Шегинівської сільської територіальної громади Яворівського району Львівської області)», а й звернули увагу на надані пропозиції – вони будуть детально опрацьовані на предмет можливості врахування під час формування та реалізації державної політики у відповідній сфері.

Подібна відповідь стає свідченням того, що проведене дослідження було важливим, воно матиме практичне продовження і свій результат. Автор роботи Олег Ільницький зазначив:

– Ми вважаємо, що наведені нами практичні пропозиції, зокрема, в частині можливості реформування податкової системи і використання її як стимулу з розбудови громади, необхідності створення та реалізації місцевих програм зайнятості та підтримки підприємництва, введення системи заохочень до працевлаштування молодих спеціалістів, зміни підходів до роботи із молоддю в частині профорієнтації та підвищення кваліфікації саме у тих напрямках, які вважаються перспективними у конкретній громад, та низка інших – і є тими векторами руху, які допоможуть у розбудові перспективних та спроможних громад.

 

Звіт підготовлено в межах проєкту «Правосуддя для людей, які постраждали від російської агресії» за підтримки чеської організації «People in Need».

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.