На Львівщині юристи допомагатимуть об’єднати громади

У Львівській області завершився конкурсний відбір юристів, які допомагатимуть жителям ще не об’єднаних громад Самбірського, Старосамбірського, Сокальського районів та м. Червоноград отримати первинну правову допомогу та консультації із найбільш поширених проблем, налагодити співпрацю із центрами безоплатної правової допомоги.

Організатори конкурсу, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», очікують, що завдяки такій співпраці жителі громади отримують не лише конкретну правову допомогу, але й підвищать рівень правової обізнаності. Утім головним завданням роботи правників, на думку керівника Центру, Лідії Тополевської, стане допомога в об’єднанні громад: «Ми вирішили підготувати універсальних фахівців, які будуть знайомитись з проблемами громад, консультувати їхніх представників з правових питань. Одночасно ці юристи матимуть можливість попрацювати з головами рад та бачити, як працює апарат місцевого самоврядування. Подібне залучення має сприяти ефективнішому діалогу між сторонами задля вирішення проблем та допомогти ще поки не об’єднаним громадам розпочати процес об’єднання.»

У конкурсі, оголошеному на початку лютого, взяли участь 17 юристів, четверо з них невдовзі пройдуть стажування та стануть радниками голів районних рад з юридичних питань або навіть будуть зараховані до кадрового резерву. Це стало можливим завдяки домовленостям, досягнутим Центром «СІМ» із керівництвом районних рад. У самих радах сподіваються, що завдяки такій роботі юристів з жителями кожна громада краще розумітиме, як вона може і повинна функціонувати, які права та обов’язки відтепер на них покладені.

Поки що юристи працюватимуть у чотирьох районах – Самбірському, Старосамбріському, Сокальському та м. Червоноград. Це стало можливим завдяки фінансовій та організаційній підтримці програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження». За основу вирішено взяти досвід Самбірського та Старосамбірського районів, де уже утворено 11 громад.

Становленню громад допомагатимуть також досвідчені працівники апарату районних і міських рад. Передбачається, що кожен з юристів двічі на тиждень зустрічатиметься з громадами для вирішення юридичних питань, проведення консультацій і навіть представлення інтересів громад у суді. Крім того, кожен з обраних чотирьох особистих радників з юридичних питань братиме участь у зустрічах голів районних рад із жителями районів.

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.