Проект «Забезпечення правового захисту правозахисників та активістів в Україні» представлено на Всеукраїнському круглому столі «Державотворення та правотворення в контексті євроінтеграції»

9 грудня 2019 р. проблему захисту правозахисників і громадських активістів було представлено на Всеукраїнському круглому столі «Державотворення та правотворення в контексті євроінтеграції». З доповіддю «Забезпечення захисту правозахисників та активістів в Україні як умова функціонування демократичної держави» виступив Руслан Тополевський, експерт Центру правових та політичних досліджень «СІМ».

В своєму виступі доповідач приділив увагу самій проблемі захисту правозахисників, вказав, що з січня по листопад 2019 р.було зафіксовано більше 70 випадків переслідування правозахисніків та громадських активістів. Особливу увагу було приділено міжнародно-правовим документам, що визначають особливості захисту правозахисників та громадських активістів. Зокрема, Декларація Організації Об’єднаних Націй про право та відповідальність осіб, груп та органів суспільства просувати та захищати загальновизнані права людини та основні свободи та Керівні принципи ОБСЄ щодо захисту правозахисників.

Було наголошено на тому, що саме на підтримку та допомогу в ситуаціях нападів та переслідувань таких осіб, орієнтовано проект «Забезпечення правового захисту правозахисників та активістів в Україні», який реалізується всеукраїнською мережею громадських організацій на базі 9 громадських приймалень Української Гельсінської Спілки з Прав Людини (https://helsinki.org.ua) (Київ, Чугуїв, Львів, Чернігів, Одеса, Суми, Херсон, Черкаси, Дніпро). У Львові представником цієї мережі є Центр правових та політичних досліджень «СІМ». Саме спільна взаємодія громадських організацій спроможна запобігти зростанню таких випадків та належному розслідуванню подій, що сталися.

В свою чергу до завдання вчених-правників належить опрацювати ефективні засоби правового захисту правозахисників та активних діячів громадянського суспільства. Останню пропозицію було запропоновано включити в резолюцію круглого столу.

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.