Робота громадської приймальні Центру правових та політичних досліджень “СІМ” триває навіть під час карантину

Травень 2020 відзначився високим рівнем активності львів’ян в проведенні мирних зібрань та пікетів під час карантину.

Напевно найбільше задоволення людина відчуває, коли розуміє, що її праця потрібна іншим. У травні 2020 р. це яскраво проявилося саме в роботі з громадськими активістами. Успіх – це, звичайно, два судових рішення, в яких судді відмовили поліції в притягненні громадських активістів до адміністративної відповідальності за проведення перфомансу (Андрій Григораш, “Демократична сокира”) та проведення одиночного пікету (Владислав Орлов, рух “Save ФОП”) у зв’язку із відсутністю складу правопорушення.

Тим більше вагомим є суттєве зростання, в цьому місяці, звернень до громадської приймальні Центру “СІМ” тих, кого цікавили умови реалізації свободи мирних зібрань під час карантину.

Думаю, можна сказати, що такий суттєвий обсяг звернень пов’язаний саме з тим, що громадяни намагалися реалізувати своє право на мирні зібрання саме під час карантину, коли намагання донести до органів влади свою позицію стає вкрай важливим.

Серед таких заходів можна відзначити неодноразові заходи руху “Save ФОП”, які мали на меті донести до влади позицію щодо необхідності пом’якшення умов карантину для підприємців. А так само проведення мирного зібрання “Ні капітуляції” за участі багатьох громадських організацій, метою якого було застерегти органи влади від дій, які б спричинили шкоду національній безпеці та державному суверенітету.

Саме в такі моменти стають більш виразними ті зв’язки громадських організацій, які називають “grass root activity” відповідно до якої громадянське суспільство сильне саме зв’язками між різними організаціями громадянського суспільства.

 

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.