Вдарили HUMRA та форум-театром по упередженому ставленню до дітей-переселенців

16 березня 2017 року у середній загальноосвітній школі №48 м. Львова відбувся тренінг для старшокласників, на якому було представлено одну з кращих практик харківсько-донецького проекту «Вдаримо HUMRA та форум-театром по упередженому ставленню до дітей-переселенців».

Тренінг було проведено за підтримки Центру правових і політичних досліджень «СІМ» учасниками проекту “Активізація громадянського суспільства шести областей України для подолання стереотипів та інтеграції ВПО у життя громад «Декалог примирення» Юрієм Чумаком, Анатолієм Чакубашем та Фьодором Руденко.

Говорили про права людини, про упереджене ставлення, ксенофобію. Тренери були здивовані, що учасники добре знайомі з цією темою і без проблем називають права людини та пояснюють, що вони означають.

Практичні забавки, артистизм, юридичні пояснення та методика форум-театру створили сприятливу атмосферу і площадку для дискусій. Діти активно брали участь в обговоренні, сперечалися щодо фігур, аналізували мультфільми з репертуару «HUMRA», пробували себе у ролі акторів, змінювали постановку так, щоб були дотримані права людини.

Весело, цікаво, пізнавально, креативно – такими словами учасники відгукнулися про захід.

Коментарі учасників тренінгу:

Данило: «Тренери придумали класні та веселі завдання. Були чудові мультики. А найголовніше те, що цей тренінг був пов’язаний з правами людини».

Катерина: «Мені цей тренінг сподобався тим, що було дуже цікаво і пізнавально. Класні завдання вони давали, веселі. Були чудові мультиплікації (обов’язково подивлюсь ще й інші). Думаю що кожна людина не тільки має, а й зобов’язана знати свої права. Цей захід пройшов на 5+ з 5».

Андрій: «Мої враження тільки позитивні, я дуже радий що провів чудовий день з такими відкритими, хорошими людьми, і не проти ще раз провести. Це реально круто, передавайте вітання!».

Наталя Добрянська
Джерело: СЗШ №48 м. Львова

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.