Де отримати ліки та здати тест
Згідно із офіційними даними, за станом на 1 лютого 2022 року в Україні проживали майже 260 тисяч ВІЛ-позитивних людей. З них 130 тисяч людей щодня потребували антивірусної терапії.
До початку війни кожна третя ВІЛ-інфікована людина не знала про свій статус. В умовах війни ця проблема набуває більшого масштабу та гостроти. Сексуальні злочини, які постійно фіксуються під час воєнних дій, надання меддопомоги в умовах, коли неможливо дотримуватися стерильності та всіх правил безпеки, невдовзі призведуть до зростання кількості людей з ВІЛ/СНІД. Тому дуже важливо навіть у такій непростій ситуації розуміти свій алгоритм дій та дбати про своє здоров’я.
Річний запас ліків в Україну для таких пацієнтів закуповується за підтримки програми PEPFAR (Надзвичайна ініціатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД). Ліки для пацієнтів, які перебувають у закладах пенітенціарної системи, забезпечуються за підтримки Глобального Фонду.
Якщо люди постійно безперервно приймають антивірусну терапію, це дозволяє значно збільшити тривалість їхнього життя. Однак прийом препаратів украй важливо не припиняти навіть на день.
З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, за даними різних організацій, лише близько половини ВІЛ-пацієнтів змогли залишити зони бойових дій.
Де отримати антивірусну терапію
Щоб отримати належне лікування, ВІЛ-інфіковані повинні звернутися в кабінет «Довіри» або Центр боротьби та профілактики ВІЛ/СНІД, де вони перебувають на обліку. Тут їм повинні забезпечити відповідну підтримку, незважаючи на умови військових дій.
Якщо пацієнт переїхав в інше місто, він може отримати лікування за новим місцем проживання. Для цього людині слід звернутися у найближчий Центр боротьби та профілактики ВІЛ/СНІД або Кабінет «Довіри». Працівники цього Центру повинні сконтактувати з тим, де раніше пацієнт перебував на обліку, аби дізнатися детальнішу інформацію про стан його здоров’я.
Препарати для антиретровірусної терапії видаються безкоштовно.
Також отримати пораду та підтримку ВІЛ-пацієнти можуть в осередках «100 % життя» (сторінка організації у Фейсбуці – facebook.com/100PercentLifeFightForLife), представництва яких діють у всіх регіонах України, де наразі є це можливим.
«Гарячі» лінії підтримки пацієнтів з ВІЛ
Де отримати антиретровірусну терапію можна також дізнатися, звернувшись за номером: 0 800 500 451. Це безкоштовна інформаційна лінія з таких питань, яка працює цілодобово і без вихідних.
Якщо ви приймаєте антиретровірусну терапію (АРТ), але під час війни у вас виникли проблеми з доступом до неї, можна також зателефонувати на анонімну гарячу лінію Фундації АнтиСНІД-США в Україні: +38 (098) 306 79 05.
За цим номером ВІЛ-СНІД пацієнти можуть звертатися з будь-яких питань.
Де здати тест на ВІЛ/СНІД
Незважаючи на війну, здати тест на ВІЛ/СНІД, як і раніше, можна безкоштовно. Швидкий тест можна пройти у свого сімейного лікаря або ж у найближчому до вас пункті тестування.
Адреси пунктів можна знайти за посиланням: http://prozdorovia.in.ua/de-projty-test
Що робити ВІЛ-пацієнтам, якщо вони виїхали з України
ВІЛ-позитивні українці, які, рятуючись від війни, мігрували у Європі, можуть отримати антиретровірусну терапію та іншу медичну допомогу в рамках ініціативи «АРТ українцям за кордоном», яку підтримує спільнота лікарів — ECEE (Euroguidelines in Central and Eastern Europe) Network Group.
Перелік країн та клінік, де можна отримати антивірусну терапію доступний за посиланням: https://www.eceenetwork.com/patients
#ЛЖВ #УГСПЛ #СтоВідсотківЖиття