Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

 

1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж тридцять років тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку і Каліфорнії серед гомосексуалістів і наркоманів, що використовують внутрішньовенне введення наркотиків. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі нараховувалося вже більше ніж 21 мільйон інфікованих.

У 1988 році серйозно стурбованими урядами була організована зустріч міністрів охорони здоров’я найбільших країн світу. На ній уперше привселюдно пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ-інфікованих. Тоді також було вирішено оголосити 1 грудня Міжнародним днем боротьби зі СНІДом.

За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість у Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1. Щодня в Україні реєструється 48,5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.

Вже декілька років поспіль приймальня УГСПЛ у м. Львові в рамках проекту “Юридичний захист людей, які живуть з ВІЛ, ТБ та представників уразливих до ВІЛ груп населення через надання комплексної юридичної допомоги” надає допомогу означеним категоріям осіб у Західному регіоні. За період участі в проекті до нас звернулись по допомогу понад 1200 осіб. Тематика звернень різноманітна: від відновлення втрачених документів до представництва у суді щодо відновлення порушених прав. Серед успішних справ можемо назвати такі: допомога у відновленні документів та отримання паспорту, нарахування та виплата соцзабезпечення особам, які не мають страхового стажу, допомога в отриманні місця реєстрації, закриття кредитів, виконання рішень суду.

Окремо хочемо сказати про те, що нами постійно здійснюється роз’яснювальна робота із сім’ями та родичами наших клієнтів, щодо розуміння ситуації, в якій вони опинились та її сприйняття. Часто, люди, які до нас звертаються по допомогу, опиняються сам на сам з проблемою і від них відвертаються найближчі. Ми вважаємо, що держава та представники громадянського суспільства повинні проводити більше інформаційних кампаній щодо роз’яснення населенню проблеми із захворюваністю на ВІЛ/СНІД та наголошувати про підтримку людей, які опинились у цій скрутній ситуації.

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.