Заява УГСПЛ з приводу призначення Дмитра Руденка Головою одеського територіального Управління НАБУ

Дмитро Руденко

У зв’язку з повідомленням про призначення за результатами конкурсу Дмитра Руденка Головою одеського територіального Управління Національного антикорупційного бюро Українська Гельсінська спілка з прав людини звертається із публічною заявою щодо неприйнятності такого рішення.

Дмитро Руденко, і це є доведеним фактом, в якості начальника відділу слідчого управління УМВС України у Вінницькій області брав безпосередню участь в кримінальному переслідуванні Дмитра Гройсмана, керівника Вінницької правозахисної групи, який активно виступав проти міліцейської сваволі, захищав права осіб, що перебували в місцях несвободи, був одним із найактивніших українських правозахисників, які систематично виступали за скасування смертної кари в Україні.

Сфабрикована і замовна справа проти Дмитра Гройсмана, що її активно розкручували поборники моралі – вінницькі слідчі на чолі з Дмитром Руденком, і яка відняла у Дмитра Гройсмана велику кількість часу, сил, ресурсів – стала одним із факторів, який вплинув на його передчасну смерть в серпні 2013 року, коли хворе серце не витримало стресу й навантажень. Дмитро Гройсман помер, не дочекавшись виправдувального вироку у порушеній проти нього справі, а жоден із активних учасників тієї «порнографічної» справи, порушеної проти вінницького правозахисника, не поніс відповідальності за свої нечистоплотні та злочинні дії – про таку кваліфікацію можна стверджувати з огляду на встановлені факти щодо того, як провадилось розслідування. Щонайменше всі учасники того процесу, які його «фабрикували», – слідчі, прокурори, судді – повинні бути усунуті від будь-яких посад, що пов’язані з виконанням державних функцій. Ніяка фаховість чи професіоналізм – в чому є теж великий сумнів з огляду на участь зазначених осіб у справі Дмитра Гройсмана – не може виправдати відсутність елементарної порядності.

Дмитро Гройсман

Українська Гельсінська спілка з прав людини, однією з організацій засновниць якої була очолювана Дмитром Гросйманом Вінницька правозахисна група, звертається із закликом не допустити призначення на посаду Голови одеського територіального Управління Національного антикорупційного бюро Дмитра Руденка як особи, що не має належних моральних якостей, безпосередньо була активно пов’язана з фабрикуванням замовного кримінального переслідування проти українського правозахисника, не понісши при цьому належного покарання.

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини
Олександр Павліченко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини

Заява відкрита для підписання на сайті УГСПЛ.

 

Фото Дмитра Гройсмана – «Copyright © 2013 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»

Джерело: сайт УГСПЛ

Post Author: СІМ

Прокоментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.