Зразок скарги щодо відмови перевізника у безкоштовному перевезенні

Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті
01135, м.Київ;
пр-т Перемоги, 14

Київська обласна державна адміністрація
Управління інфраструктури
і туризму
01196, м. Київ-196,
площа Лесі Українки, 1

Від __________________________________
Адреса ________________________________
Тел. _________________________________

 

СКАРГА

Я, ___________________, захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції та отримав статус учасника бойових дій (посвідчення №___ від ____).

______ 20__ року я мав намір здійснити поїздку до _______. З метою переїзду я намагався скористатися автобусом, що здійснює постійні перевезення за маршрутом ____________________________ номер маршруту _____, державний номер автобусу, _____, перевізник _______________________ (код ЄДРПОУ ____________________). Зайшовши до автобусу, я пред’явив документ, що підтверджує наявність пільги на безкоштовний проїзд – посвідчення учасника бойових дій, однак водій _______________ (кондуктор ___________________ ) відмовили мені у наданні послуги з перевезення та у грубій формі наказавши залишити автобус. Таким чином, мені було відмовлено у наданні послуг з перевезення.

За вимогами пункту 7 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники бойових дій мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

За вимогами ст.37 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Щодо підстав для відмови у перевезенні автобусами, статтею 40 Закону передбачено: водій автобуса має право не допускати до поїздки пасажира, який не має квитка, порушує громадський порядок у салоні автобуса, забруднює його, пасажирів або їх речі. Будь-яких дій, передбачених статтею 40 Закону я не вчиняв.

Пунктом 145 розділу VI Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою КМУ від 18 лютого 1997р. №176 (зі змінами і доповненнями) передбачено, що перевізник зобов’язаний, крім іншого, забезпечити дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт та захист прав споживачів та здійснювати перевезення пасажирів, яким згідно із законодавством надано пільги щодо плати за проїзд. За вимогами пункту 149 зазначених Правил водію автобуса забороняється відмовляти пасажирам в обслуговуванні, крім передбачених законодавством та цими Правилами випадків.

Враховуючи викладене, прошу прошу розглянути ситуацію, щодо порушення моїх законних прав та вжити заходів визначених чинним законодавством.

Відповідь за результатом розгляду мого звернення прошу направити на адресу:
____________________________________________________________________________

 

(дата) (підпис) (ПІП)

 

Повернутися