Що робити, якщо банк не повертає кошти?

Якщо строк Вашого депозитного договору завершився, а банк Вам не поспішає повертати кошти та нараховані відсотки, Вам необхідно все це вчасно і правильно зафіксувати, а тоді звернутися до суду.

Спочатку, слід подати письмову вимогу (заяву) до банку (якщо це депозитний рахунок, то заяву слід подати до закінчення строку дії депозитного договору) про повернення Вам коштів та нарахованих відсотків. Цей документ потрібно підготувати в двох примірниках. Один примірник подаєте уповноваженому представнику банку, а інший залишаєте в себе з відміткою банку про отримання (штампом), підписом працівника банку та датою подання. Таку заяву радимо подавати незалежно від того чи прописано це в договорі чи ні.

У випадку, якщо представник банку не приймає Ваше звернення та/або не робить відмітку на Вашій копії про отримання з усіма необхідними даними, Вам варто таку заяву подати поштою рекомендованим листом з поштовим повідомленням про його отримання адресатом. Всі поштові квитанції, повідомлення прикріплюєте до своєї копії заяви і надійно зберігаєте.

В обумовлений договором день повернення коштів, приходите до банку і вимагаєте свої кошти. Якщо кошти не повертають, то потрібно подати ще одну заяву з вимогами письмово роз’яснити причини не повернення вкладу та зазначити строк протягом якого Вам ці кошти мають бути повернуті . Звернення подаєте за схемою, що описана вище.

Категорично не рекомендуємо таке спілкування вести лише усно та/або по телефону. Така комунікація обов’язково має відбуватися письмово і згідно запропонованої в цьому буклеті схеми! Це збільшує Ваші шанси повернути свої кошти в найкоротший термін!

Після отримання письмової відповіді з банку про неможливість повернення кошті, Вам потрібно підготувати та подати позовну заяву про стягнення коштів та нарахованих відсотків.

Ви можете підготувати таку заяву самостійно послуговуючись зразками поданими на сайті в розділі «Корисні поради» або ж звернутися до наших юристів за допомогою. В будь-якому випадку, консультація юриста обов’язково потрібна, щоб не допустити істотних помилок та неточностей!

При стягненні коштів, радимо вимагати нарахування та стягнення відсотків за користування вкладом за весь час фактичного користування банком вкладом (згідно ч. 5 ст.1061 ЦК) та/або ж 3%річних та інфляційні втрати (згідно ст.625 ЦК).

Щоб не сплачувати судовий збір, варто формулювати вимоги щодо повернення коштів у формі прохання захистити Ваші права як споживача фінансових послуг, шляхом повернення вкладу та відсотків за його користуванням.

У випадку якщо банк віднесено до категорії неплатоспроможних (НБУ відкликав ліцензію), Вам слід уточнити у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) чи включено вас у реєстр вкладників. Після цього, слід відслідковувати повідомлення Фонду на їхньому веб-сайті про час і процедуру здійснення виплат в межах гарантованої державою суми відшкодування (на даний час це 200 тис. грн.). Такі виплати проводить банк-посередник, що визначається Фондом по кожному банку і регіону окремо у заздалегідь визначені дні. Таку інформацію можна отримати за допомогою веб-сайтів та кол-центрів Фонду та банку-посередника. Тому, не варто панікувати!

Фонд не покриває суми, що перевищують гарантовану державою суму такого відшкодування в межах депозитів в одному банку. Також фонд не виплачує коштів з рахунків юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

 

Повернутися