Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

До Шевченківського районного суду м. Львова
вул. Січових стрільців, 12, м Львів

Позивач: Пелех Тетяна Петрівна
Б. Хмельницького, 27, кв. 8, м. Львів, 79037
тел. 8 (067) 1941515

Відповідач: Гладиш Олег Ігорович
вул. Збаразька, 8, м. Львів, 79014
тел. 276-85-81

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення аліментів на дитину

21 червня 2003 року я, Пелех Тетяна Петрівна, уклала шлюб з Гладиш Олегом Ігоревичем (далі Відповідач), який ми зареєстрували у відділі реєстрації актів цивільного стану Личаківського управління юстиції м. Львова, актовий запис № 120.

За час перебування у шлюбі у нас народився син – Гладиш Михайло Олегович, 2005 р.н., який проживає разом зі мною і перебуває на моєму повному утриманні.

Після народження дитини Відповідач з пологового будинку відвіз нас з сином до своєї матері, оскільки за місцем спільного проживання не завершився ремонт. Згодом я з сином переїхала до моєї матері, оскільки після закінчення листка непрацездатності по пологах змушена була вийти на роботу. До цього часу продовжуємо з сином проживати у моєї матері.

За весь термін з моменту народження сина жодних коштів та іншої допомоги на утримання сина я не одержувала.

У ст. 150 Сімейного кодексу України визначені обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини, а саме : батьки зобов’язані піклуватися за виховання дитини, про її здоров’я, фізичний, духовний розвиток, готувати до самостійного життя. Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Однак від народження дитини відповідач ухиляється від утримання дитини, його виховання, не піклується про здоров’я дитини, її фізичний, духовний розвиток.

Коли постало питання про утримання дитини, Відповідач перестав приходити до дитини та бачитися з ним. У такий специфічний спосіб відповідач відмовився від участі у вихованні дитини.

Заробітна плата, яку я отримую не дає мені можливість повністю забезпечити фізичний, духовний розвиток дитини, розвитку творчих та пізнавальних здібностей, уподобань дитини, розвитку обдарувань.

Мої неодноразові прохання надати матеріальну допомогу є без результативними.

На підставі викладеного, відповідно до ст. 180, ч.3 ст. 181, ст. 182, ч.1 ст. 183, ч. 1 ст. 191, ч.1 ст. 194 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 3, 15, 118, 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

1. Стягнути з Гладиш Олега Ігоровича аліменти на мою користь за минулий час (за останні три роки) та стягувати в подальшому до досягнення Гладиш Михайлом Олеговичем повноліття, у розмірі ½ частини заробітку (доходу) Відповідача щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

2. Покласти на Відповідача всі судові витрати;

3. Витребувати з Відповідача Церковне свідоцтво про хрещення дитини та Свідоцтво про народження дитини, видане органом РАЦС, яке з моменту реєстрації дитини знаходиться у нього.

Додатки:

1. Копія Свідоцтва про укладення шлюбу;
2. Копія довідки про місце проживання Пелех Т.П.;
3. Довідка про заробітну плату Пелех Т.П.;
4. Копія позовної заяви разом з додатками (5 ст.).

21 травня 2010 року

Пелех Т.П.

 

Повернутися